fbpx

Yaşam Koçu nedir?

  • Tıkanmış bir ilişkin var ne yapacağını bilmiyorsun
  • Kariyerin seni tatmin etmiyor, ancak ne yapmak istediğini bilmiyorsun
  • Hayallerin var ancak bunlar için hiçbir şey yapamıyorsun
  • Sosyal hayatın da mutlu değilsin, hiçbir şey sana keyif vermiyor ve bundan çok rahatsızsın.
  • En hayati ihtiyaç olan nefesin hayatını nasıl değiştireceğini bilmiyorsun.
  • Ders çalışman lazım ancak içinden gelmiyor, çalışamıyorsun.
  • İş hayatın üstüne üstüne geliyor. Yetişemiyorsun. Sistemli çalışamıyorsun.

Hayat bazen seni olduğun yere sabitler. Bir türlü hareket edemezsin. Ve sen, seni tutan şeyin ne olduğunu düşünmek yerine sadece nasıl hareket edeceğine yoğunlaşırsın. Hareket zincirlerini kırmadan başlayamaz.  Bu sebeple harekete geçmek için önce o zinciri bulman gerekir. Seni tutan zinciri sadece sen bulabilirsin. Hiç kimse bunu sana söyleyemez. Yaşam koçu işte bu seni tutan, mutsuz eden, harekete geçmeni engelleyen zincirleri bulmana ve onlardan kurtulmana yardımcı olan kişidir.

İlişki Koçluğu

Hiç, iki insan neden bir ilişki yaşar merak ettin mi? Bizi birbirimize çeken ve bağlayan şey nedir? Neden istiyoruz bir başkasını? Temel de bizi mutlu eden şey nedir?

İşte bu sorgulamayla başlar ilişki koçluğu. Neden diye sorar sana sürekli. Ve sen o nedenler içinde kendini bulursun. Gerçekten ne istediğini bulursun. Ne beklediğini neye ihtiyacın olduğunu. Dışardan bakarsın önce kendine sonra ilişkine. Sorunların gerçekten sorun olup olmadığını ancak böyle anlarsın.

Sonra mı?

Ne istediğini bilen, kendinden emin, ilişkisinden emin ve çok daha mutlu biri olursun.

Kariyer Koçluğu

Bir insanın yaradılış sebebi nedir düşündün mü hiç? En iyi yaptığı ya da yaparken en mutlu olduğu iştir. O yüzden yaratılmışsındır aslında. Senin doğaya yüklediğin anlam gibi onunda sana yüklediği bi anlam var. O da işte bu yaradılış gayendir. Kariyerine şekil vermen için önce bu gayeyi bulman gerekir. Sorman gerekir. Neyi seviyorsun sen? Ne yapmaktan çok mutlusun? Neyi çok iyi yapıyorsun? Neyde ustasın?

‘’Hiçbir şey yok’’ mu dedin? Yada ‘’Var ama nasıl yapacağımı bilmiyorum’’ mu?

İşte o zaman bir kariyer koçuna ihtiyacın var.

Nefes Koçluğu

Hayatta en büyük ihtiyacının nefes olduğunu düşündün mü hiç? Susuz yemeksiz dahi günlerce kalabilirken nefessiz 1 dakika dahi kalmaya zorlanırsın. Bu kadar hayati bir ihtiyacın nasıl karşılandığı önemsiz midir sence? Nefes almayı bilerek neler kazanırsın biliyor musun?

Vücudunu ve zihnini kontrol, doğru nefes almak ve nefes egzersizleri ile mümkündür. Böylece hem ruh halini, hem fiziksel enerjini hem de bu yolla tüm hayatını direk kontrol edebilirsin.

Eğer bu kontrole ihtiyacın varsa hemen bir nefes terapisi al ve koçunla seanslara başla…

Öğrenci Koçluğu

Ders almak, ders çalışmak ve öğrenmek muhakkak çok önemlidir. Ancak size çok daha önemlisini söyleyeyim. Öğrenmeyi öğrenmek. İşte öğrenci koçu sizinle tam bu noktada çalışır. Dünyada denenmiş çalışma yöntemleri, öğrenme şekilleri, zaman planları ve keşfedilmesi gereken size özel verimli çalışma gerçeklerinizi ortaya çıkararak çok daha etkin bir öğrenci olmanızı sağlar.

Eğer içinizden çalışmak gelmiyorsa, eğer zamanınız yetmiyorsa, daha verimli çalışabilirim diyorsanız bir öğrenci koçu ile çalışma vaktiniz gelmiştir. Böylece çok daha etkin ve verimli çalışarak başarıya çok daha rahat ulaşacaksınız.

Programlarımızla ilgili detaylı bilgi ve soruların için telefonunu bırak biz seni arayalım

Menü