fbpx

Çok sefer duyduğumuz belki hep özendiğimiz ancak bir türlü başaramadığımız bir yaşayış..

ELF METHOD

ELF METHOD Bireysel Danışmanlık ve Koçluk merkezi, Psikolog Elif Zahide Gök ve İletişim Uzmanı Ediz Kentkuran tarafından temelleri 2010 yılında atılan ELF METHOD Değişim Programını uygulama amacıyla kurulmuş bir Kişisel Gelişim ve Psikolojik Destek Merkezidir.

Bugüne Dönüş yöntemi üzerine danışanlarına psikolojik destek ve ihtiyaçları olduğu her alanda koçluk hizmeti veren bir dönüşüm merkezidir. Bünyesindeki Uzman Psikolog ve Profesyonel Koçlar ile birlikte danışanlarının sadece psikolojik sorunlarını çözmekle kalmaz, onlara hayallerine daha emin adımlarla yürümeleri için yoldaş da olur.

Merkezin amacı; kişilerin istediği her alandaki dönüşümünü sağlamaktır. Bu sebeple; eğitimler, danışmanlıklar, terapiler, koçluklar ve yeni nesil yöntemler ile hizmet verir.

ELF METHOD Psikolojik Danışmanlık ve Koçluk merkezi, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bulunan Bağdat Caddesindeki ofisinde; özel seans odaları, interaktif eğitim salonları ve huzurlu ortamıyla kapıları her kesimden herkese açık bir bireysel danışmanlık merkezdir.

Elf Method Nedir?

  • ELF METHOD bir yaşam şeklidir.
  • ELF METHOD bir değişim haritasıdır.
  • ELF METHOD bir çocuk gibi saf ve duru bir zihinle yaşama bilincidir.
  • ELF METHOD Carpe Diem felsefesinin hayata geçiriliş şeklidir.

Anını Yaşa

Elf Method içinizdeki gücü ortaya çıkarmanızı ve bunun bilincinde yaşamanızı sağladığı için bir yaşam şeklidir. Sizi olmak istediğiniz hale getirmeye çalıştığı için bir dönüşüm hikayesidir. Kendinizde keşfedemediğiniz yetenekleri dahi ortaya çıkarttığı için bir hazine haritasıdır. Geçmişle yüzleşme ve geçmişten gelen sıkıntıları ortadan kaldırmaya çalışma ve gelecekten korkmayarak bugüne yoğunlaşma yöntemidir. Elf Method bir çocuk gibi saf ve duru bir zihinle yaşamanızı sağladığı için Carpe Diem felsefesinin hayata geçiriliş şeklidir.
Sizce bir çocuk; yarın ne yapacağı ya da büyünce ne olacağı belki de hiçbir şey yapamayacağı korkusuyla bunalıma giriyor mudur?

Çok sefer duyduğumuz belki hep özendiğimiz ancak bir türlü başaramadığımız bir yaşayış.

Bugüne, yani yaşadığın ana yoğunlaşmak ve anda iken geçmişten hiçbir travmanın hiçbir gelecek korkusunun etkisinde olmamak. Aslında tüm psikologların tüm koçların ya da kişisel gelişim uzmanlarının yapmak istediği de bu değil mi? Herkes bununla alakalı farklı bir yöntem kullanıyor.

İşte ELF METHOD için de tüm bu yöntemleri barındıran bir dönüşüm sürecidir. Geçmişin travmalarından ve sizi zincirleyen etkilerinden psikolojik çalışmalarla kurtularak bugüne dönerken, çantanıza geçmişten sadece almanızda fayda olan şeyleri koymanızı sağlar. Psikolojik yöntemlerle sizleri geçmişin kötü izlerinden arındırır ve duru bir zihinle bugüne gelmeniz odaklanır.

Bunu şöyle düşünün; bugüne kadar sizin dahi bilmediğiniz bir birikiminiz var. Zihninizi bir kumbaraya benzetelim. Kumbaraya sürekli para attınız. Ancak o paraların içinde yırtık olanlarda var bozulmuş olanlarda var hatta para olmayan boş kağıtlar da, zararlı maddeler de var. ELF METHOD önce bu kumbarayı temizlemekle işe başlar. Zararlı ve gereksiz her şeyi çıkarır ve diğerlerinden ayırır. Sadece geçerli olan paraları ortaya koyar. Peki birikimlerimizi ortaya çıkardık. Şimdi ne yapacağız? ELF METHOD bu yaşam birikimlerinizle yapılması gereken doğru yatırımları sizin bizzat kendinizin keşfetmesini sağlar ve bu alanda sizlerle beraber bu yatırımı yapmanıza destek olur. Gelecek korkusu, panik, kaybolmuşluk hali, yanlış hayaller, metotsuz hedefler tıpkı geçmişin kötü etkileri gibi bugünü yaşamamızı engelleyen sorunlardır.

O halde sadece geçmişin kötü izlerini silmek yetmez. ELF METHOD size kendinizi daha iyi tanımanızı sağlayarak doğru hayal kurmayı hayallerinize metotlar koyarak onları hedefleriniz haline çevirmeyi ve bu hedeflere giderken; başlangıç noktanızı, karşınıza çıkabilecek engelleri ve başarı noktasını doğru belirlemenizi sağlar. Böylece ELF METHOD sizin Dönüşüm Yol Haritanız olur.  Bu haritayla beraber yepyeni bir hayata ve hayal ettiğiniz başarılara ulaşmanız artık çok daha kolaydır.

Uzmanlarımızla Tanışın

Ediz Kentkuran

Davranış Bilimci / Profesyonel Koç

1987 yılı Kasım ayında İstanbul Moda’da dünyaya geldi. İlköğretimi Moda Kolejinde okudu. Üniversite eğitimine başladığı..

Elif Zahide Gök

Psikolog

Ankara’da 1976 yılında dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi’nde ilahiyat eğitimi aldıktan sonra Goethe’nin de işaret ettiği “İnsan kendini..

Duygu Yağcı

Psikolog

İlk ve orta öğretimini İstanbul da tamamladı. Doğuş Üniversitesi’nde psikoloji ve Anadolu Üniversitesi sosyoloji bölümünü okudu. Lisans süreci..

Elvan Çevik

Psikolog

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunudur. Eğitimi süresince TÇYÖV ve GETEM gibi kurumlarda asistanlık ve gönüllülük…

Betül Savi

Psikolog

Betül Savi İstanbul’da dünyaya geldi. Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunudur. Çocukluk yıllarından beri hayali olan Psikoloji…

Gökçen Gül

Klinik Psikolog

1994 yılında Erzincan’da doğdu.2018 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi sürecinde Marmara Eğitim…

Menü