fbpx

Elif Zahide Gök

Psikololog

Ankara’da 1976 yılında dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi’nde ilahiyat eğitimi aldıktan sonra Goethe’nin de işaret ettiği “İnsan kendini yalnızca insanda tanır” ifadesiyle öncelikle kendini ve daha sonra diğer bütün canlıları anlamak gayretiyle Newport International University’de Davranış Bilimleri lisan eğitimi aldı.

Bir Kızılderili atasözündeki “birini yargılamadan evvel yargılayacağın kişinin mokasenleriyle dolaş” ifadesinden yola çıkarak, var olduğumuz yaşam ve duyguları, karşıdakinin gözleriyle görüp, ne düşündüğünü anlamanın önemine binaen “İletişim Becerileri Ve Empati ” teziyle psikoloji yüksek lisansını yine aynı üniversitede tamamladı. Üniversitedeki hocalarının ısrarı ve teşviki ile Doğuş Üniversitesi’nde Psikoloji eğitimini bitirerek meslek hayatına başlamış oldu.

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi H2 psikoz kliniği ve Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları A1 kliniğinde staj ve eğitim çalışmalarında bulundu.

Yetişkinlerle olan çalışmalarına Bilişsel Davranışsal Terapi, Farkındalık Terapisi, Psikodrama, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Psikopatolojisi, Çocuk-Ergen-Aile Danışmanlığı Eğitimi, Fenomonolojik Rüya Benliği Eğitimi , Farkındalık Terapisi, Deneyimsel Tasarım Öğretisi-İletişimde Ustalık, Pozitif Yaşam Becerileri Eğitim Programları eğitimleriyle devam etti. Ayrıca Rorschach testi, Beck Depresyon ve Anksiyete testleri gibi yetişkinlere uygulanan testlerin uygulayıcı eğitimlerini aldı.

Öte yandan bireyin tüm yaşamını, tercihlerini, diğer insanlar ile kurduğu ilişkilerini “erken çocukluk dönemi” olarak adlandırdığımız dönem belirlediğinden ve çocuk – anne/çocuk – çevre ilişkisinin öneminden yola çıkarak çocuk ve ergen ruh sağlığını etkileyen kritik aşamalar üzerine eğitimler aldı.

Anaokullarında ve çeşitli yardım kuruluşlarında faaliyetlerde bulundu. Özellikle çocuk eğitimi ve sağlığında büyük etkisi olduğunu düşündüğü “Anne – baba tutumları ve etkileri” üzerine araştırmalarda yaptı. Ayrıca Adalet Bakanlığı’nın onayıyla Maltepe Tutukevi’nde 1. derece suçlu ergenlerle terapi ve danışmanlık hizmetlerinde bulunmuştur.

Oyun terapisinden başlayarak Ankara Gelişim Tarama Envanteri, İnsan çiz, Aile çiz, Ağaç çiz Resim Testleri, Peabody Kelime Algı Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Çocuk Depresyon Ölçeği kullanarak çocuk ve ergenlerin sorun yaşamalarına neden olan olayları çözmek, iyileştirmek ve başka sorunların ortaya çıkmasını engellemek adına büyük bir keyifle hizmet vermektedir.

Mesleğine büyük bir sevgiyle bağlı olan ve bu uzun yolda yürümenin gerekliliklerini yerine getirme sorumluluğuna sahip olan Elif Zahide Gök, mesleğine olan bağlılığından ve saygısından dolayı ilgili yurt içi ve yurt dışındaki her türlü gelişmeleri takip etmektedir.

Elif Zahide Gök, 4 yıl Aşkım Kapışmak Akademi’de, 4 yıl da Prof.Dr Mustafa Bilici ile çalışmıştır. 3 yıl boyunca İletişim Uzmanı ve Profesyonel Koç Ediz Kentkuran ile beraber Elf Method Dönüşüm Programının Psikolojik altaypısı üzerine çalışan Gök, Kariyerine ELF Method Bireysel Danışmanlık merkezinde Psikolog olarak devam etmektedir.

Menü