fbpx

Elf Method Kişisel Dönüşüm Programı

Yaşadığınız hayatı hak etmediğinizi mi düşünüyorsunuz?

Hayalleriniz var ama gerçekleştiremiyor musunuz?

Artık her şeyi değiştirmek mi istiyorsunuz?

Güçlü yanlarınızı, yeteneklerinizi keşfetmek mi istiyorsunuz?

Hayallerinize ulaşmak doğru hayal kurmayı bilmekle başlar. Doğru hayal kurmak için ise kendinizi iyi tanımanız gerekir. Elf Method dönüşüm programında kendinizi daha iyi tanıyacak, geçmişten bugüne yansıyan sorunları keşfedecek ve belki de hiç bilmediğiniz yeteneklerinizle tanışacaksınız. Uzman psikologların uyguladığı bu metotta 10 seans sonunda geçmişin kötü izlerinin ve geleceğin karanlığının bugüne yansımadığını fark edecek ve doğru hayaller kurarak hayallerinize ulaşmak için size özel hazırlanmış bir yol haritası elde edeceksiniz. Unutmayın; Kendisini değiştirebilen tüm dünyayı değiştirebilir.
10 seans (1-3 seans kişilik envanteri dökümü, 4-6 seans psikolojik destek, 7-8 seans yetenek testi ve hedef çalışması, 9-10 kısa orta ve uzun vade hedeflerin belirlenmesi)

ELF METHOD UYGULAMA AŞAMALARI

ELF Method Dönüşüm Programı 6 bölüm, 10 seanslık bir danışmanlık hizmetidir. Alanında uzman psikologlar tarafından uygulanır.

1.Bölüm Geçmişin Keşfi (1.2. ve 3. Seans)

Bu bölümde, Psikolojik durum değerlendirmesi yapmak adına, danışanın kendinde şikayetçi olduğu ve değiştirmek istediği huylarından başlayarak, çeşitli testler yapılmasına ve danışanın bebekliğinden bugüne yaşadıkları hakkında bilgiler toplanmasına kadar bir dizi keşif çalışması amaçlanır.

Bu 3 seansın ardından merkezdeki uzmanlar danışanın yaşamı hakkında incelemelerde bulunarak bir ara toplantı yaparlar. Bu toplantıda varsa kritik gedikler, travmalar, kaygı ve korkuların sebepleri gibi bugüne yansıyan sıkıntılar belirlenir.

 

2.Bölüm Geçmişi Geçmişte Bırakma  (4.5. ve 6. Seans)

4., 5. ve 6. Seanslarda alanında uzman psikologlarımızla bu sorunlar üzerine farkındalık oluşturularak en uygun yöntemlerle 1 ay boyunca psikolojik destek sağlanır. Bu çalışmanın hedefi geçmişten bugüne yansıyan tüm sorunların önünü kesmektir.

 

3.Bölüm Bugünkü Kendini Keşfetme.   (7. Seans)

7. seans keşif seansıdır danışanın gizli yeteneklerinin keşfi için bir dizi kişilik ve yetenek testi yapılır. Bu testlerin sonuçlarında; kişinin kişilik tipini bu kişilik tipinin bilmesi gerekenleri, yeteneklerini ve bu yeteneklerle yapabileceği şeyler ortaya çıkar.

 

4.Bölüm Geleceğe Dönüş     (8. Seans)

Bu seans yeteneklerin ortaya çıkarıldığı bölümdür. Yapılan testlerle kişinin bilişsel yetenekleri ve bu yetenekler ile başarılı olunacak alanlar belirlenir.
Bu bölümde ortaya çıkan sonuçlar hayallerimizi sorgularken kullandığımız en önemli verilerden biridir. Bu seansın sonunda hayallere metot koyarak hedefleştirme çalışması yapılır ve hedefler belirlenir.

 

5.Bölüm Yol Haritası (9. ve 10. Seans)

9. ve 10. seansta danışan artık değişimin son aşamasına gelmiştir. Geçmişle yüzleşmiş sorunları geçmişte bırakmış, yeteneklerini keşfetmiş ve gelecek için hayal ve hedeflere sahip bir hale gelmiştir. Şimdi ihtiyacı olan tek şey bir yol haritasıdır. Bu aşamada danışanla beraber hedefleri için kısa orta ve uzun vade planlar yapılır ve bu seansların sonunda artık danışan, hedefleri için yapması gerekenleri bildiği bir yol haritasına sahiptir. Ve 10. seans onun için en iyi yolun bulunduğu bir kazanım ile sona erer.

 

6.Bölüm Yolculuk     (Program sonrası)

Elf Method Değişim Programı kişilerin hayallerine ulaşıncaya kadar süren bir yolculuktur. Danışanın bu yeni hayatında çok daha verimli ve mutlu olması amaçlanır. Bu sebeple 10 seansın ardından kişiye kendi hayatı üzerinden uzmanlar tarafından hazırlanmış bir kişisel motivasyon kitabı verilir. Bu kitapta kişinin 10 seans boyunca geçirdiği değişim, kazandığı farkındalık, kişilik yapısı, bu kişilik yapısının gereklilikleri, güçlü yanları ve yol haritası gibi onun hayatında var olan değerler yazılmaktadır. Bu kitap, tamamen onun üzerine hazırlandığı ve içeriğinde kendi gerçekleri olduğundan dolayı danışan için en iyi motivasyon kitabıdır. Bu kitabı bir başucu kitabı gibi sürekli okuması ve kendini çok iyi anlaması istenir. Bununla beraber daha kaliteli bir hayat için gerekenleri de hayatında uygulaması ve yol haritasında belirlenen yolda emin adımlarla yürümesi bu 6. Bölümü oluşturmaktadır.

Elf Method Kişisel Dönüşüm Programı Şartnamesi

 • Elf Method Değişim Programı kişilerin hayatlarında daha verimli olabilmeleri için 10 seans süren bir kişisel dönüşüm ve gelişim programıdır.
 • Elf Method’un ilk üç seansı psikologlar tarafından kişilik envanterinin ölçülmesi ve geçmişinde bugüne yansıyan sorunların keşfi amacını taşır. Sonraki seanslarda ihtiyaç halinde var olan sorunlara uygun yaklaşım ile psikolojik destek sağlanır. Diğer seanslarda ise yetenek ve kişilik testleri ile kişinin kendi gerçekleri üzerinden hayal kurma ve hayallerini hedefleştirme çalışması yapılır. 10 seansın sonunda kişinin psikolojik durumu ölçülmüş, var olan sorunlara destek sağlanmış, var olan yetenekleri ortaya çıkarılmış, hayale kurma ve hedefleştirme becerisi artırılmış ve hayalleri için bir yol haritası belirlenmiş olur.
 • Elf Method ön kayıtları online olarak yapılır ve kayıt yapan kişiler, ön bilgilendirme, uzman seçimi ve ödeme için merkeze davet edilir. Burada kesinleşen kayıtlar ve ödeme sonrası kişinin seans tarihleri belirlenir.
 • Kaydı kesinleşen tüm danışanların kendi isimleri ile hazırlanmış materyalleri ilk seansta danışanlara teslim edilir.
 • Elf Methodun İlk 6 seansı psikologlar tarafından gerçekleştirilir. Sonrasında danışan eğer devam etmek isterse aynı psikologla sürece devam edebilir. Eğer danışan kalan süreci uzman bir koçla da devam ettirmek isterse bu alanda uzman bir koçla geri kalan seansları tamamlayabilir.
 • 10 seans sonunda danışana kendi yaşamından derlenen bir yaşam kitabı verilir. Bu kitapta hayatındaki değerler kazandığı tecrübeler edindiği bilgiler ve sahip olduğu tüm güçlü özellikler yazılıdır. Bu kitap kişinin kendi gerçekleri üzerinden yazılmış bir kişisel motivasyon kitabıdır. İçeriğinde ayrıca kişilik tipi bu tipin özellikleri ve yetenek testinde çıkan sonuçlar da yazılıdır.
 • Elf Method Değişim Programına katılan herkese, ayrıca seçtiği hedefler için hazırlanmış yol haritası verilir.
 • Elf Method Değişim Programında danışanların belirlenen seans tarihlerini 3 kere erteleme hakkı bulunur. 3 kere üst üste belirlenen tarihlerde mazeretsiz olarak seanslarına gelmeyen danışanların programları iptal edilir.
 • Elf Method Değişim Programına katılan ve seansları başlamış danışanların kendi istekleri ile 2 ay içerisinde tamamlamak şartıyla 1 kere seanslarını dondurma hakkı bulunur. Bu hakkı kullanacak danışanların en az 3 iş günü önceden taleplerini ileterek programlarını yenilemeleri gerekmektedir. Programları tekrar düzenlenen danışanların yeni program düzenlerine katılması mecburidir. Mücbir sebepler olduğunda bu sebebi belgelemek şartıyla danışanların programları yeniden düzenlenir.
 • Elf Method Değişim Programına katılan danışmanların 1 kere uzman değiştirme hakkı bulunur.
 • Elf Method Değişim Programları belli bir kontenjan ile kayıt kabul etmektedir. Kayıt yapan danışan sayısı ile bu danışanların programına göre uzmanların programları belirlenir. Bu sebeple seanslarına başlamış danışanların iptal durumlarında o program zamanları boş kalmaktadır. Bu yüzden seansları başlamış danışanların programı iptal ya da ücret iadesi hakkı bulunmamaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Sizi Arayalım.

Not: Tüm programlar, bireysel danışmanlıklar ve koçluk hizmetlerimizi tercihe göre online olarak alabilirsiniz.

Programlarımızla ilgili detaylı bilgi ve soruların için telefonunu bırak biz seni arayalım

Menü