fbpx

Duygu Yağcı

Psikolog

İlk ve orta öğretimini İstanbul da tamamladı. Doğuş Üniversitesi’nde psikoloji ve Anadolu Üniversitesi sosyoloji bölümünü okudu. Lisans süreci boyunca gönüllü olarak projelerde yer aldı.  Mezun olduktan sonra çocuk ve yetişkin olmak üzere terapi ve test eğitimlerini tamamladı.  Çocukların psiko-sosyal gelişiminde özellikle ‘erken çocukluk döneminde’ en önemli faktörün aile olduğunu düşünerek Marmara Üniversitesi’nde aile danışmanlığı eğitimi ve sertifikası aldı.

İş hayatına özel eğitim ve rehabilitasyon alanında başlayıp, o alanda genel olarak yönetici ve aile danışmanlığı görevinde bulundu. İş hayatına başladığından beri yetişkin psikopatolojisi, çocuk ve ergen psikopatolojisi ve aile danışmanlığı üzerine çalıştı.

Yetişkinlerde bilişsel davranışçı terapi, çocuklarda bilişsel davranışçı terapi, oyun terapisi, masal-hikaye terapisi eğitimlerini aldı. Anaokullarında psikologluk görevini icra ederken aynı zamanda kliniklerde danışan gördü.

Son bir buçuk yılını dezavantajlı mülteci çocuklara ayırarak Mülteciler Derneğinde rehberlik ve danışma biriminde koordinatörlük yaptı.

Menü