fbpx

Betül Savi

Psikolog

İstanbul’da dünyaya geldi. Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunudur. Çocukluk yıllarından beri hayali olan Psikoloji lisans eğitimini  onur derecesiyle bitirdi. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunudur.

Lisans eğitimi boyunca Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, NP İstanbul Beyin Hastanesi, rehabilitasyon merkezi, huzurevi, psikiyatri kliniği gibi çok yönlü çalışma alanlarında gönüllü stajlar yaparak gözlem yapabilme fırsatı bulmuştur.

Akademik eğitiminin yanı sıra bilgi ve tecrübesini arttırmak üzere birçok eğitim ve seminerlere katılmıştır. Etkili İletişim, Beden Dili ve Diksiyon konularında eğitim almıştır.

Bilişsel Davranışçı Terapi, MMPI(Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri), Beck Depresyon ve Anksiyete Testleri, Oyun Terapisi, WISC-R Zeka Testi, Frostig Gelişimsel Algı Testi, Çocuk Objektif ve Projektif Testleri(Porteus Labirentleri Zeka Testi, Cattel 2A ve 3A Zeka Testi, Kent Egy Zeka Testi, Goodenough Harris Bir İnsan Çiz/Bir Aile Çiz Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Tedbir Ülkesi Değerlendirmesi, Burdon Dikkat Testi, D2 Dikkat Testi, Frankfurther Dikkat Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Okula Hazırlık Testi, Okul Kaygısı Ölçeği, Lousiana Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, CAT Çocuk Algı Testi, Koppitz İnsan Çizim Testi, Beck Çocuklar İçin Depresyon Ölçeği, Beier Cümle Tamamlama, Kimdir Bu Değerlendirmesi, Messy Çocuklar İçin Sosyal Beceri Ölçeği, Kinder Angst Korku Testi) uygulayıcı eğitimlerini tamamlamıştır.

Menü